C053CL-L12W3K-W-B
Copied
All characteristics
Color temperature , K
Article
C053CL-L12W3K-W-B
Analogue
C053CL-L12B3K
Collection
Ceiling
Series
Focus
Product type
Recessed luminaire
Fitting color
Black
Fitting material
Aluminum
Color temperature
Height
158 mm
Color rendering index
90 CRI
Beam angle
50 °
Voltage
50Hz AC 220-240 V
Diameter
52 mm
Protection level
Class2
Warranty
5 years
Power
12 W
Volume
0.001 m³
Light flux
950 Lm
The shape of the base
Round
Energy efficiency class
F
Fireproof
No
Packing length
180 mm
Net
0.29 kg
Gross
0.34 kg
Service life
30000 h
Mounting hole depth
70 mm
Mounting hole diameter
55 mm