C055CL-L12W3K-W-BS
Copied
All characteristics
Color temperature , K
Power , W
Protection level
All characteristics
Available colors
Article
C055CL-L12W3K-W-BS
Collection
Ceiling
Series
Focus
Product type
Ceiling luminaire
Fitting color
Brass
Fitting material
Aluminum
Color temperature
Height
160 mm
Color rendering index
90 CRI
Beam angle
50 °
Voltage
AC 200-240 V 50/60 Hz V
Diameter
52 mm
Protection level
Class2
Warranty
5 years
Power
12 W
Volume
0.0006 m³
Light flux
900 Lm
Base diameter
52 mm
Energy efficiency class
F
Fireproof
No
Packing length
60 mm