DL017-6-L18W3-4-6K
Copied
All characteristics
Color temperature, K
Article
DL017-6-L18W3-4-6K
Analogue
DL017-6-L18W; DL017-6-L18W
Collection
Downlight
Series
Stockton
Product type
Recessed luminaire
Fitting color
White
Fitting material
Plastic
IP protection
IP 44
Dimmable
No
Height
32 mm
Color rendering index
80 CRI
Beam angle
110 °
Voltage
50Hz AC 220-240 V
Diameter
220 mm
Protection level
Class2
Warranty
5 years
Power
18 W
Volume
0.0024 m³
The shape of the base
Round
Energy efficiency class
E
Fireproof
No
Packing length
224 mm
Net
0.33 kg
Gross
0.43 kg
Service life
25000 h
Mounting hole depth
35 mm
Mounting hole diameter
205 mm
Mounting hole shape
Round
Mounting type
Recessed
Number of LEDs
92
Luminous flux
Color temperature
3000, 4000, 6000 K
Drawing
All dimensions in mm
Please choose no more than 3 images
About series Stockton
Comfort technologies.
Fine work.
Ultra-thin built-in design for connoisseurs of minimalism.
Control the light.
On 7W and 12W: Select neutral, warm or cool backlight mode with the switch.